czwartek, 09 września 2010
W samochodzie...
Najlepiej się bawić w zgadywanie "co to jest: zwierzę, ma długie nogi i długą szyję", albo "to jest do jedzenia i jest kwaśne". Można zostać naprawdę zaskoczonym wyobraźnią swoich pociech...
W czasie długiej jazdy samochodem czy pociągiem na zabicie nudy skuteczne jest też wymyślanie krótkich nonsensownych wierszyków. Jak znajdę nasz bezcenny egzemplarz z podróży to tutaj wrzucę :)
23:29, minness
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 stycznia 2010
Ptaszek balonowy.
Do zrobienia ptaszka potrzebny jest balon i COKOLWIEK kolorowego jako skrzydła i ogon- na przykład kolorowa, pocięta w paski krepa- oraz pisak i taśma klejąca. Jak kogoś poniesie fantzja, to może wypełnić taki balonik helem !)

środa, 25 marca 2009
Szkieletor
Zbliża się wieczór, dzieci nudzą się jak mopsy... i jeśli do tego jest czas na kąpiel- można jeszcze poszaleć! Przy pomocy (najlepiej zmywalnego) pisaka pozwolić dziecku namalować wszystkie swoje kości :) Tutaj córeczka zaskoczyła mnie- porwała moją kredkę do oczu... oj, było tego ścierania mleczkiem, było :)

piątek, 13 marca 2009
Plasterki
Jak już NAPRAWDĘ nie ma innych możliwości zajęcia czymśdziecka- można dać mu paczkę plasterków żeby opatrzyło swojego przyjaciela...

Ognisko w domu
Potrzebne rzeczy- lampa solna, kamienie i patyczki:)


Piana
Miska z płynem do baniek, plastikowa rakietka, i...gotowe!
10:00, minness
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 marca 2009
Robimy lody!
Dzieci zawsze uwielbiają chrupać lód zamiast picia wody- tak że z radością przyjęły taką odmianę. Mogłam w awaryjnych sytuacjach po prostu zawołać "lody" i nagle robiło się cicho na jakieś pół godziny...
Po ugotowaniu kompotu z malin zmiksowałam go, przelałam przez sitko i razem z dziećmi wlewałam do pojemników. Można do tego wykorzystać ozdobne pojemniki na lód (np z ikei- taki lub taki )
Ile było bałaganu z okazji przelewania do mniejszych pojemników, lepiej nie mówić :) Im dziwniejsze sprzęty były w użyciu, tym lepiej :) .


Pieczenie
Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. A do tego lubią zabawy, przy których można się "ubabrać". Jeśli jeszcze do tego dodamy słodki finał... to pieczenie ciasteczek jest zabawą idealną!
Przepis na cisteczka - wedle uznania :)


Proponuję użyć w trakcie zabawy wszelkie akcesoria ciastolinowe- wyciskacze, nożyki, foremki!
piątek, 06 marca 2009
Wyklejanki
Bardzo ciekawa zabawa- wystarczy papier, klej i jakaś kasza, makaron itp:)
Można też zrobić rysunek klejem- a dziecko go posypie. To taka wersja zabawy dla młodszych dzieci :)
Sprzątanie po niej również jest bardzo ciekawe!!!
czwartek, 05 marca 2009
Wieszanie prania
...czyli cokolwiek na czymkolwiek :) 
1 , 2